Для багатьох зараз це болюче питання, оскільки багато хто змушений був покинути власні домівки, й постала потреба знову облаштовувати простір для дитини, часто із багатьма обмеженнями та в малому приміщенні. 


Й ми всі дивимось на картинки з Pinterest й думаємо, що для організації Монтессорі-простору потрібно багато коштів, місця й вирішуємо навіть це не починати…

 

Пам’ятайте, що Монтессорі — це не про дорогі меблі чи предмети інтер’єру! Монтессорі-простір — це про повагу до потреб дитини!

 

Велика житлова площа не є обов’язковою умовою для створення правильного Монтессорі-простору! Кімната не обов’язково має виглядати, як зі стрічки Pinterest чи Instagram – мета полягає не в тому, щоб вразити когось, а в тому, щоб виховати наших дітей.

 

Монтессорі — це не просто освітня програма, це стиль життя! Організація простору має значення, але також духовна система — цінності, які ми прищеплюємо, щоденний прояв турботи та любові, позитивна дисципліна.

 

Мета

Коли ви працюєте й обмеженому просторі, вам потрібно ретельно продумати кожен сантиметр. Тому, пам’ятайте про ці цілі, що будуть скеровувати вас!

 

  • Забезпечити «підготовлене середовище» для моєї дитини, де вона матиме змогу успішно виконувати повсякденні завдання;
  • Створити умовні зони гри, сну та відпочинку, навчання, гігієни, які відповідають потребам розвитку моєї дитини;
  • Створити систему зберігання та ротації. Кожен предмет повинен мати своє місце, щоб в нашому домі було все необхідне, але не було в безладі.

 

Як облаштувати кожну зону в оселі й підібрати правильні предмети для цього я детально поділилася у своєму гайді. Ці поради Ви можете адаптувати під ваш простір!

 

організація Монтессорі простору

 

Отже, дитині необхідна зона сну, що часто може бути поряд із вашим ліжком, якщо у вашому розпорядженні одна кімната. Для вас також може працювати спільний сон. 

 

МОНТЕССОРІ ПРОСТІР

 

Поряд із місцем сну ви можете зробити полицю для книг. Не потрібно мати багато книг у доступі дитини — достатньо три-п’ять найулюбленіших! Коли немає місця для фронтальної полиці, їх можна зберігати на такій підставці для спецій. 

Якщо ви не можете нічого прибивати до стіни — то спрацює і така підставка для тарілок.

 

 

Якщо у вашій кімнаті є відкритий стелаж, чи підставка під телевізор — то ці полиці можна використати для зберігання іграшок та матеріалів. Телевізор потрібно буде обов'язково кріпити до стіни! Якщо цього немає, можливо вдасться зняти двері із шафи, й виділити полицю під іграшки у вільному доступі. Також, ви завжди можете спеціально придбати стелаж типу кубик, й розмістити його, як під стінкою, так й боком. Під полицями варто постелити маленький килимок, де дитина зможе гратись.
 

 

 

Часто є проблемою маленька ванна кімната. Там не вдається розмістити горщик дитини чи зону для догляду. Пам’ятайте, що не обов’язково класти цілу тумбу для ванни, коли на неї немає місця! Я часто бачила, як такі розміщують на кухні чи в коридорі де для цього більше простору. Або ж дають дитині доступ до води, через сходинку до дорослого умивальника.
Ви можете також тримати горщик, будь-де де буде комфортно вам. Для дитини важливо, щоб він був завжди в одному приватному місці й не «кочував».

 

 

В коридорі також часто обмежена площа. Проте, маленькі табурети займають зовсім трохи місця, а гачки для верхнього одягу можна приклеїти й двостороннім скотчем.

 

дитячий Монтессорі табурет дерев'яний

 

Важливим є робоче місце. Стіл та стілець необхідні, оскільки дитина не зможе писати, ліпити, чи малювати щось на землі. Це погано для постави, й для засвоєння дитиною кордонів робочого місця.

Можна обрати для себе зовсім компактні комплекти, зробити під замовлення потрібний вам розмір, й розміщувати не обов’язково все під стінкою, а по центру кімнати.

 

Завжди можна знайти вихід, та зробити все обдумано в маленькому просторі, й часто можна допустити помилку маючи необмежену площу! 

Впевнена у Вас все вийде!

 

Поділіться Вашим досвідом облаштування простору в таких умовах в коментарях!

Ваш досвід може допомогти іншим!