Мені здається ми вже так багато говорили про ідеї для творчих занять, що якщо вам вдалося втілити хоча б третину із них, то у вас уже мала б накопичитись ціла кімната витворів.

 

Мені, як мамі, інколи справді складно прийняти рішення, що ж робити із тим всім багатством. Якщо ви не знали — в мене максимально творча дитина. Вона може годинами щось ліпити та малювати. Уже нас готує до того, що хоче стати художницею. Звісно мені все хочеться зберегти на пам'ять, але на це все й місця навіть немає. Тому сьогодні хотіла з вами поговорити про те, що ж робити із витворами мистецтва дітей. 

 

 

Ось кілька ключових порад, які можуть вам допомогти:

 

1. Навчаємо дитину "Відпускати".

 Навичка прощатись із матеріальними речами — важлива навичка. Так само як обирати самостійно одяг і віддавати іграшки, що вже не цікавлять тим, хто цього потребує. Залучайте свого малюка в цей процес. Більшість художніх проєктів виготовлені з паперу чи картону. Розкажіть дитині, що означає перероблення і повторне використання. Ось деякі корисні книги на цю тему.

2. Дитині приносить задоволення сам процес роботи, не стільки результат.

Зберігайте лише те, що приносить радість. Розповідайте дитині про те, що вона може обирати вдалі роботи й повісити їх на видне місце. Так само вона може обирати невдалі роботи й попрощатись із ними за бажанням.

Якщо дитині важко прощатись, звісно ви можете самі робити це й приймати рішення, якщо ви бачите, що у дитини немає прив'язаності до певної роботи й вона лише займає місце.

Ми часто розміщуємо проєкти на видному місці, щоб всі члени родини змогли ними помилуватись. Проте, через певний час ми вирішуємо чи залишаємо цей виріб, чи переробляємо або викидаємо. Адже коли ваша дитина почне приносити додому проєкти із садочка кожного дня, вам доведеться бути трішки безжальними у цьому питання. Обов'язково зберігайте ті речі, якими дитина особливо пишається і які ви дійсно полюбили.

Мама мого чоловіка зберегла деякій дитячі твори сина. Зараз дуже весело й потішно їх переглядати й показувати уже власній дитині. Проте, не впевнена, що чоловік був би радий сортувати величезні коробки своїх дитячих творів, якби мама зберігала все підряд. Скоріше за все, він просто викинув би цілу коробку.

 

3. Зробіть виставку дитячих робіт.

Оберіть найбільш улюблені роботи, які поставите в рамку або розміщення на стіні спальні або холодильнику (викидайте, коли новий твір має зайняти його місце). Ви можете створити цілий куточок на стіні з виставковими роботами, які прикріплені на дошку чи мольберт.

 

 

4. Проскануйте малюнки та створіть слайд-шоу чи справжній фільм.

Цифрові формати — чудовий спосіб зберігати спогади про творчий досвід вашого малюка, не загромаджуючи простір.

 

5. Фотографуйте їх.

Створіть фотокнигу найцінніших творів мистецтва, щоб ви могли переглядати їх разом.

 

6. Створіть скрапбук.

З'єднайте всі роботи в один альбом чи наклейте в блокноті, створивши цілу книгу.

 

7. Використайте їх, як обгортку для подарунків чи власноруч виготовлених листівок.

Таким чином, ваші рідні отримають красиву, унікальну обгортку з особливим штрихом — вона була створена з любов'ю вашим малятком!

 

Який із цих варіантів найбільше сподобався вам? Буду щаслива почути про ваш досвід!