Отже, ви невдовзі станете татом! Вітаємо, це надзвичайно захопливий і водночас тривожний час. Всі емоції зараз загострені й ви одночасно щасливі та надмірно хвилюєтесь за майбутнє. Ось вам один секрет — це відчувають усі!

Є так багато речей про які варто дізнатись, коли ви входите в цей новий етап життя, але, як і інші батьки до вас, ви впораєтеся з усім крок за кроком.

 

З такою великою кількістю питань, що потрібно вивчити та довгим списком справ перед народженням маляти, буде гарною ідея почати якнайшвидше. Ось деякі ключові пункти, які вам слід вирішити перед народженням вашого маляти:

 

  1. Організуйте безпечний простір вдома. Безпека для дитини вдома може зайняти певний час, особливо якщо ви вперше стаєте батьком. Складіть список всіх небезпек, які вам слід врахувати, і розподіліть роботу на кілька тижнів або місяців. Переконайтеся, що ви завершите цей процес за кілька тижнів до очікуваної дати народження малюка. Як створити безпечний простір читайте тут.

  2. Підготуйте дитячу зону. Незалежно від розміру простору, ви проведете тут багато особливих моментів з вашим малюком. Чи це буде окрема кімната, чи куточок у вашій спальні — подумайте про те, які необхідні меблі та аксесуари допоможуть вам якомога краще все організувати.

  3. Придбайте автокрісло та встановіть його. Це перше, що вам знадобиться, коли вас випишуть із пологового. Встановіть крісло та вивчіть, як правильно ним користуватися, ще до появи дитини.

  4. Складіть план народження або усиновлення. Незалежно від того, чи народжує ваш партнер, чи зустрічаєте свою усиновлену дитину вперше, план є важливим. Як пройдуть пологи і/або перші години з вашим малюком?

  5. Запасайтеся необхідностями. Останнє, що вам захочеться робити, після виписки — це вирушати до магазину через те, що у вас щось закінчилося. Так що перед приходом маляти запасіться підгузками, вологими серветками, кремами та миючими засобами, медикаментами. Завчасно створить спільно такий список.

  6. Розподіліть обов'язки. Не секрет, що перші кілька місяців батьківства — це адаптація, яка може вплинути на будь-які відносини. Обговоріть з вашим партнером те, як ви розподілите обов'язки перед народженням маляти.

  7. Складіть план для відвідувачів. Друзі та родина захочуть прийти й познайомитися з малюком. Проте, вас та самого малюка, такі візити можуть втомлювати. Тому, варто встановити деякі правила про те, як ви будете приймати відвідування протягом перших кількох місяців, з якими всі погодяться.

  8. Приготуйте або купіть деякі заморожені страви. Заздалегідь приготовлені смачні страви, які можна просто покласти в духовку, коли ви втомлені та зайняті, будуть дуже корисні!

  9. Слухайте. Найважливіше, що ви можете зробити для дружини під час вагітності — це слухати! Тіло вашої дружини переживає досить значущі зміни, і це може викликати відчуття тривоги час від часу. Проте ваша підтримка та те, що ви поряд можуть значно допомогти та підтримати її.

10. Знайдіть підтримку та джерело інформації. Повірте, немає кращого джерела знань для вас зараз, ніж досвід інших татусів. Знайдіть тих, з ким можна поговорити, пожартувати про те, що відбувається чи відчути підтримку в тому, що складає такі ж життєві труднощі. Проте, важливо також знайти корисну літературу й ознайомитись із питанням батьківства детальніше. Ми хвилюємось від незнання, що на нас чекає. Але якщо ми про це вже декілька раз почуємо й прочитаємо — це зменшить кількість наших хвилювань. Виділіть час для вивчення інформації про вагітність та пологи. Чим більше ви знаєте про те, через що проходить тіло дружини, тим більше ви будете готові. Чим більше ви будете знати, як допомагати, тим більше ви зможете бути корисним. Отже, ходіть на передпологові класи, відвідуйте прийоми лікаря разом із партнеркою та долучайтеся до вивчення планів пологів. Найважливіше, що ви можете зробити для своєї партнерки під час пологів — це бути присутнім. Вам також важливо знати, що й де знаходиться у вашій сумці, хто ваш лікар, кому й коли телефонувати в різних випадках. Обов'язково проговоріть це, щоб дружина не хвилювалась про зайве.

 

 

 

 

Піклуйтеся і про себе! Ви не зможете допомагати своїй дружині, якщо ви самі виснажені, втомлені та перевантажені. Знайдіть час для сну та їжі.

Важливо пам'ятати, що робота не закінчується після завершення пологів. Ваша дружина має відновлюватись, тому дотримуйтеся рекомендацій медичного персоналу. Добре було б робити нотатки для подальшого застосування вдома, оскільки ви отримаєте багато важливої інформації в лікарні. Ви також можете допомогти, відповідаючи на дзвінки та повідомлення родичів й друзів про появу малюка.

 

Легкої та приємної вам зустрічі із дитиною! Хай цей досвід стане для вас позитивний й приємним спогадом!