На фоні хайпу навколо Барбі, вирішили поговорити про цю популярну іграшку.

Ой, ну я уявляю, що ви зараз думаєте:
«Зараз точно скаже, що Барбі не можна. Відписка!»

І так, я це скажу, але до конкретного віку, а далі вирішувати вам!

Розберемось?

Почнемо з причини, про яку всі чули.

Ідеал краси Барбі шкідливий і нездоровий.

Найвідоміша причина через, що цю омріяну ляльку не радять купувати педагоги — це те, що лялька моделює нереалістичний тип тіла і пропагує жорсткий ідеал краси.

Експерт з питань образу тіла Марсі Вархафт-Надлер, автор книги "Образ тіла, посібник для батьків з виживання», пояснює: "Барбі передає нашим дівчатам одне повідомлення, і це таке:

"Ти можеш все і стати ким завгодно — лише якщо виглядаєш так: достатньо високою, достатньо худою та достатньо привабливою".

 


 

Наукові дослідження документують негативний вплив Барбі на психіку дівчат. Наприклад, дослідження з розвиткової психології показали, що "дівчатка віком від п'яти до шести років виявили більше незадоволення своєю фігурою та прагнення до екстремального схуднення після того, як побачили зображення ляльки Барбі, ніж після перегляду інших картин". У дівчат віком 6-7 років "негативні ефекти були ще сильнішими". Інше добре спроєктоване експериментальне дослідження виявило, що дівчатка, які гралися з Барбі, пізніше були більш схильними обмежувати своє харчування, ніж дівчатка, які гралися з пупсами.

 

Ці дослідження підкреслюють, як вплив ляльки Барбі може спричинити негативні стереотипи щодо зовнішності та тіла, а також сприяти нездоровим уподобанням і поведінці у дівчат. Наявність більш реалістичних та позитивних альтернативних іграшок може бути кращим варіантом для розвитку дітей, сприяючи їх позитивному самовизначенню та здоровому ставленню до свого тіла і зовнішності.

Проте найважливіше, що потрібно врахувати — це не купити таку ляльку зарано!

 

Спочатку ляльки Барбі призначались для дівчат віком від 9 до 12 років. На момент дебюту Барбі наприкінці 1950-х років лялька була контроверсійною, оскільки зображувала сексуальну жіночу фігуру через що багато батьків не сприйняли цей винахід. Тому компанія розробила нову концепцію для підлітків, що сподобалася цій аудиторії, які залюбки грали з дорослою лялькою, що була для них прикладом досягнення.

 

Однак з кожним новим поколінням дітей, компанія відчуває спад продажів. Маркетологи прагнуть збільшити прибутки, спрямовуючи свою продукцію на все менший віковий діапазон дітей. Проте, в результаті товари, які припадали до душі маленьким дітям, втрачають популярність серед старших дітей, які раніше ними насолоджувалися.

Mattel тепер спрямовує свої продукти Barbie на дівчат віком від 3 до 7 років. Умовно кажучи, це стратегія про "Яка різниця, до чого там дитина доросла! У нас падають продажі!". І компанія й раніше зашкварювалась на темах расизму, сексизму тощо. Проте, сьогодні ми говоримо лише про користь конкретної іграшки...

 

Що ж, які ляльки необхідні дитині з раннього віку розповіла у старенькому дописі тут 

 

 

Щодо Барбі — тут власне вирішувати самим батькам, що купувати їх дітям, але варто розуміти, що маркетинг штука сильна й діти на те вони й діти, що їм потрібні дорослі, що приймають рішення, на які можна обпертися. 
До 7-и років спеціалісти категорично не радять купувати таку ляльку дитині, бо до того віку в неї ще не достатньо досвіду та опрацьованих моделей поведінки, щоб гратись із нею.

 

 

До цього віку дитині необхідна лялька-пупс, що максимально передає образ дитини. Тільки після трьох років у дошкільнят з'являється лялька-подруга, яка буде зображати тіло дитини 3-7 років й з нею дитина зможе програвати різні моделі поведінки, різні ситуації й проблеми, які переживає дитина саме в цей актуальний вік. З правильною лялькою дитина переживає в емоційно-психологічному плані всі події свого життя, вона насичує її духовний світ так, як їй в цей момент потрібно: вона зараз ласкава і ніжна, а потім вперта і вередлива, вона неакуратна, спритна чи повільна. Дитина ніби досліджує, "приміряє" на себе ці людські якості. Лялька для малюка вірний, надійний і правдивий друг, що завжди поруч, з яким він вчиться бути особистістю і будувати взаємини із зовнішнім світом, як би гучно це не звучало.

 

Я не знаю чи обрала б цю ляльку для своєї доньки, якби вона дуже просила. Об'єктивно оцінюючи, розумію, що якби погодилась на цю покупку, то схилялася б і до власних не здійсненних дитячих мрій про цю красуню, якої в мене не було, коли всі дівчатка з нею грались. Проте, тоді я була 8-и річною свідомою дитиною, а не тоддлером, що не може аналізувати й приймати правильні рішення. Маркетинг однозначно впливає на наших дітей. Їм так само важливо бути частиною середовища й мати ті самі трендові іграшки, що має їх оточення. Звісно, я не закликаю вас обмежувати дитину в її бажаннях, але оцінити всі за та проти, в такому випадку, все-таки варто! Ну, й триматись здорово глузду, бо в три, дитині цю ляльку не потрібно, вона потрібно лише батькам.