З погодою нам сьогодні не пощастило і я зловила себе на думці, що як важко витягнути себе з дому в такі дні.

Якщо так важко нам, то як це впливає на дітей? Й подумавши глобально, вирішила поговорити з вами про ті причини, що заважають нам достатньо гуляти з нашими дітьми.

 

Для мене це особиста проблема зараз, коли донька зранку до вечора в садку. Вільні ми, коли на подвір’ї вже темно для спільних прогулянок. Тому, у нас є лише вихідні дні для цього. Саме через це я відчуваю певну вину, що ми стали так мало гуляти.

Перша причина чому ми можемо мало гуляти — наші діти не хочуть!

Всім нам доводилось чути ниття «Я не хочу йти гуляти, хочу гратись вдома», після чого ми здавались. Але правда в тому, що коли тоддлер каже «я не хочу» — це не завжди може бути свідомим його рішення.

 

Я часто чула від доньки, як вона не хоче йти спати в обід, але щойно вмовляла її лягти на ліжко — вона одразу ж засинала.

 

Діткам дуже складно різко змінювати вид діяльності, тому, важливо, щоб прогулянка була частиною вашого щоденного розпорядку й слідувала чітко після якоїсь ключової дії: після ранкової гігієни, сніданку, гри тощо. Найважче витягнути дитину гуляти після перегляду мультфільмів, як і залучити до гри.

 

Тому, прогулянка має бути природним й щоденним явищем, щоб навіть не виникало питання «ми йдемо гуляти чи ні». Це просто річ, яку ми робимо щодня.

 

Щоб полегшити ваші збори на прогулянку варто також подбати про організацію коридору, про що я детально розповідала в цьому дописі.

 

 

Наступною причиною можуть бути погодні умови.

Але, як кажуть «немає поганої погоди — є невідповідний одяг!»

Діткам часто неймовірно весело погуляти у дощовику чи з парасолькою пострибати по калюжах. Це все їх неймовірний досвід і якщо ми можемо організувати цю, хоч не таку довгу прогулянку, комфортною для дітей — то чому б ні?

Ще одна перешкода — відсутність часу.

Так, це моя постійна проблема. Але нам варто розуміти, що попри те, що у нас є багато роботи — головним нашим пріоритетом є здоров’я дітей й власне.

Тому, вихідними ми завжди намагаємось кудись вийти. Якщо ви живете не далеко від садочка — можна організувати прогулянку по дорозі до чи з навчального закладу. Переконайтесь, що в садочку також є вільна прогулянка в режимі дітей.

 

За хорошої погоди, ми також можемо організувати вечерю на свіжому повітрі, влаштувавши пікнік. Хоч це не часте рішення, але чудове, що залишись пам’ять для дітей надовго.

Ми також можемо організувати прогулянку для дитини, залучивши іншого члена сім’ї чи близьких друзів, які впевнена, не відмовлять у такому проханні.

 

 

Ще одна причина — це нудно!

Так, таке буває, дитині нудно гуляти. Ми можемо урізноманітнити її прогулянку знайомством із новими дітками, походом в нові місця, застосуванням іграшок для прогулянки, рухливих ігор чи дитячого транспорту.