Ви точно бачили ці іграшки на прилавках, та у деяких діток по вулиці. Можливо, хтось із ваших друзів купив таке своїм дітям. Поговоримо про них, іграшки жахів.

 

Вітайте, Хаггі Ваггі — персонаж хорор-гри Poppy Playtime.

Хаггі Ваггі - не корисна іграшка. Шкода

Питання: нащо дитині іграшка?

- Для того, щоб гратись! Щоб через гру з іграшкою, або розвивати певні навички, або ж програвати життєві ситуації, що можуть дати дитині новий досвід розв'язання життєвого питання.

 

Ці іграшки явно не розвивальні, то можемо розглядати їх, як ті, що згодяться для сюжетно-рольової гри.

 

Наступне питання:

Як гадаєте, чи ця іграшка може допомогти дитині здобути новий досвід чи розв'язати життєве питання?

 

Варто також пам'ятати, що саме у віці близько 4-ох років, у дитини загострюються страхи. Деякі психологи мають думку, що такі іграшки дають дитині можливість безпечно пережити свої страхи, коли предмет страху перетворюється на друга. Інші вважають, що вони все ж мають негативний вплив на ментальне здоров'я.

 

Моя думка.

По-перше, дитина може боятися, наприклад, темряви, комах, висоти і т.п. Це нормальні страхи, потрібні, щоб ми просто вижили. Але ось такі персонажі, лише їх загострюють, забарвлюють. І тоді у голові дитини виникає не тільки страх темряви, а ще і страх, що там хтось може бути, типу такого монстра, суперсила якого, до речі, обіймати всіх до смерті.

 

Сама по собі іграшка безпечна, але те який сенс вона несе — ні.

Набагато гірші саме комп'ютерні ігри та мультфільми з цим персонажем, та ті YouTube огляди, які на них роблять. Але, коли дитині стає щось цікаво, вона хоче не тільки іграшку, а все що з нею пов'язано: розмальовки, мультфільми, перекуси із зображенням цих персонажів на пакуванні тощо.

 

Батьки не психологи, для того, щоб вміти якісно з дитиною обговорити образ цього монстра. Ми не можемо спрогнозувати, як конкретно на вашу дитину він вплине. Комусь, буде ок, а комусь ні.

З дітьми точно потрібно говорити про ці іграшки, коли вони питають, що це. Висловлювати вашу позицію і думку, обговорювати враження і переживання дитини.

 

Інший момент — у нашому світі є дуже багато неоднозначного, дітям доводиться це все фільтрувати. Наше з вами завдання — не забороняти, а вчити дитину самій вміти обирати. В ранньому віці ми робимо вибір за дитину, ми формуємо її смак. Вона росте із цим баченням світу.

 

Пам'ятайте, що казала Марія Монтессорі про здатність розуму дитини поглинати інформацію навколо. Дитина дійсно, як губка все поглинає. І вона ще не здатна фільтрувати, це хороше, чи погане. Завдання батьків сформувати перший досвід, навчити обирати, а вже потім вона зможе впоратись із цим сама.

 

Якби люди разом відмовилися купувати такі іграшки, то й ажіотажу не було б. Батьки своїми покупками цей інтерес лише підігрівають, а виробники не дурні — вони намагаються заробити. І роблять гроші на модних тенденціях, бажаннях дітей і на тому, що викликає неоднозначні емоції та реакції.

 

Допис дитячого невролога, що описала ті реакції, з якими їй доводиться працювати, після перегляду дітьми цих мультфільмів, буде Вам корисним