Музика багата з точки зору історії, культури та впливу, який вона може мати на наш розум і тіло. Майже немає нічого приємнішого, ніж бачити, як дитина починає рухати тілом або ворушити ручками, коли ви граєте для неї, чи разом співаєте.

 

Дитина має проникливий розум і здатність легко поглинати та сприймати речі свого оточення. Раніше ми говорили про те, щоб створити для дитини насичене середовище – красиве та привабливе домашнє середовище, багату мову, якою розмовляють навколо – і це містить музику також.

 

«Так само як важливо бути в мовному середовищі, щоб вивчити розмовну мову, нам важливо створити та забезпечити музичне середовище для дітей, де вони будуть поглинати слова пісень, ритми та захоплюватись грою на музичних інструментах»

                                                                                           – Джуді Оріон, Монтессорі-тренер

кастаньєти на ручці дитячий музичний інструмент

Музика та рух відіграють невіддільну роль у класі Монтессорі й, як такі, включені в щоденну діяльність. Музиці та рухам у класі Монтессорі приділяється така ж увага, як і іншим предметам у навчальній програмі, оскільки вони вважаються однаково важливими.

 

 

Вважається, що всі діти мають потенціал співати, грати на інструменті або читати ноти, якщо їм надається можливість робити це в ранньому дитинстві.

 

"Музика може зворушити нас так, як ніщо інше. Немає кращого подарунка для дітей, ніж відкрити для них цей світ"

                                                                                                                       – Марія Монтессорі

 

рубель музичний дитячий дерев'яний інструмент

 

Для того, щоб допомогти своїй дитині розвиватися музикально, вам не обов'язково бути спеціалістом чи мати музичну освіту. Навіть якщо ви не вмієте грати на інструменті й не знаєте нотної грамоти — ви не полишені музикальності.

Всі ми вміємо насолоджуватись музикою, підспівувати мелодію чи пісню; відчувати ритм і звук. ⠀

 

Співайте! Колискові варто співати наживо, а не запис. Я з утроби співала доньці колискові. І я бачила, як вона на них реагує. Будь-які переживання, сльози, злість чи страх проходили, коли я співала доньці. Будь-яка істерика згасала при звучанні улюбленої мелодії. ⠀

 

Важливо — ні в якому разі не давайте дитині слухати музику через навушники. Від направленого звуку незрілий мозок може отримати акустичну травму. Музикотерапія протипоказана дітям зі схильністю до судом, дітям у важкому стані, що супроводжується інтоксикацією організму, хворих отитом дітей, у яких різко підійматися внутрішньочерепний тиск.

 

рубель музичний дерв'яний інструмент

 

Важливим для інструментів є якість виробу. Саме тому, рекомендую Вам обирати саме не дитячі інструменти, а шукати справжні якісні «дорослі» інструменти, які вже можна безпечно запропонувати дитині. Звук, що видає інструмент, повинен бути якісним та чітким! Натомість неякісне звучання буде лише негативно впливати на розвиток музикального слуху та смаку дитини.

 

Які музичні інструменти ми можемо запропонувати дитині:

- ударно-шумові інструменти, як маракаси, кастаньєти, клавеси чи тамбурин;

- ударні інструменти, як барабани чи ксилофон, трикутник;

- духові, як губна гармоніка чи флейта;

- калімба, музикальні шкатулки, дощовиця (Палиця, що імітує звук дощу).

 

У bavka ви можете знайти перші найпростіші дерев’яні музичні інструменти.

клавеси ритмічні палички

кастаньєти на ручці

рубель музичний інструмент дитячий

 

Які твори та музику обрати для дитини?

 

Класичні твори для дітей повинні бути:

- якісними та безпечними для дитини, відповідно віку;

- світлими, гармонійними й логічними;

- приємними на слух, такими, що не викликають негативних емоцій чи агресії;

- чіткими й мелодійними.

 

Спеціалісти рекомендують дітям слухати Моцарта, Шуберта, Гайдна, Баха, Леонтовича. Обирайте твори тих, хто вам найбільше подобається.

 

Цікаві факти:

- дитина чує з 20 тижня вагітності;

- в три місяці дитина може активними рухами відповідати на музику чи спів, "підспівувати" звуками;

- в 6 місяців дитина пробує імітувати звуки, а в 9 уже відповідати на них;

- близько року дитина вже здатна впізнавати музикальний ритм;

- у дітей, що мали кислородне-голодування активність ферментів клітин знижена. Після того, як вони слухали класичну музику

- активність ферментів підвищувалась. Це показав цитохімічний аналіз;

- дослідники включали дітям метроном, що відбивав повільний ритм, в темпі спокійної музики. Зовнішньо новонароджені поводилися спокійно. Але цитохімічний аналіз показував, що в процесі роботи метронома пригнічуються клітини. Це доводило, що яскравий рок музика із ритмом, що пульсує шкодила немовлятам.

музичні дитячі інструменти з дерева

Також лікарі радять діткам із порушенням розвитку, крім гімнастики та масажу, сеанси музикотерапії. Через рік в інституті педіатрії всі ці діти пройшли обстеження. Вияснилось, що новонароджені, що постійно слухали класичну музику, легше справлялись із неврологічними порушеннями.

 

Неспокійним і легко збуджуваним дітям рекомендують слухати мелодії з повільним темпом "адажіо" та "анданте":

- 2-га частина "Маленької нічної серенади" Моцарта;

- "Зима" із "Пір року" Вівальді;

- колискові.

 

Діток із синдромом пригнічення, що погано ссуть, іноді навіть не ритмічно дихають, рекомендують темп "алегро" чи "алегро модерато":

- Моцарт, Шуберт, Гайдн;

- вальс із композиції "Весна" "Пір рок" Вівальді;

- класичні маршеві мелодії.