Понад місяць я готувала цей проєкт й дуже хотіла його втілити для власної доньки, але й показати цю геніальну ідею вам.

Я неодноразово натрапляла на різні інтерпретації такої гри в мережах й мені стало дуже цікаво спробувати чи справді це заняття таке класне, що навколо нього стільки шуму. Спойлер — це просто щось геніальне для занять з мови, мовлення та логопедичних занять! Робота підійде як для спеціалістів, для роботи педагога в класі, так і для дому. Я особисто хотіла доповнити ним наші заняття з підготовки до школи.


 

Що ж таке звуковий комод Монтессорі?

Звуковий комод має кілька висувних ящиків для організації та зберігання об'єктів для проведення звукових ігор та інших мовних занять. Звукові об'єкти — це мініатюри або невеликі фігурки чи предмети, що представляють звичайні речі чи моделі реальних предметів з нашого життя, включаючи побутові предмети, інструменти, транспортні засоби, їжу, тварин, рослини та інше. Вони повинні бути предметами, які дитина вже знає і пам'ятає зі свого повсякденного життя. Проте, для того, щоб представити донці деякі звуки я також використовувала й незнайомі для неї об'єкти. Під час роботи я знайомила її із новим словом шляхом проведення триступеневого уроку.


Вивчення назви шляхом проведення триступеневого уроку:

І-ший ступінь: дорослий вказує на предмет і ясно та чітко вимовляє його назву.

ІІ-гий ступінь: дорослий каже назву предмета, дитина повинна показати предмет і дати його. Повторення має бути багаторазовим і враховувати інтерес дитини до руху.

ІІІ-ій ступінь: дорослий показує на предмет і просить назвати його. Включає мову дитини. Дитина тепер знає і предмет, і його назву.

Коротко триступеневий урок можна зобразити так:

1. Це — 2. Дай мені... 3. Що це?


Що ж, повернемось до комодика.
Я бачила варіанти у вигляді комодика, контейнера-органайзера, кошиків. Проте, найбільше мені припав до душі саме комодик. Чудово, якщо вам вдасться знайти такий комодик із дерева. Для навчальних закладів я б саме такий і радила. Я знайшла варіанти із фанери, але вони вартували ну дуже не бюджетно і я вирішила обрати для нас скромніший варіант, а на заощаджені кошти придбати рухому абетку. Ще один спойлер — такої як я хочу я не знайшла, тому розробляємо власну й можливо невдовзі на bavka ви знайдете і рухому українську абетку. Напишіть в коментарях наскільки така є актуальною для вас.

 

Варіанти із контейнером органайзером буде навіть бюджетнішим рішення за комод. Якщо вам підійде такий його вигляд.

Щоб заощадити ваш час, додаю нижче посилання на ті варіанти органайзерів, що мені сподобались.

 

1. Акрилова коробка на 30 відділів.

2. INTERTOOL пластиковий органайзер.

3. Wooden Organizer для мініфігурок, 30*30*5 см.

4. Саме такий обрала я Органайзер для дрібних деталей Stanley.

5. https://bigl.ua/ua/p460622638-mini-komod-yaschikov?utm_source=gmc_shopping&utm_medium=cpa&utm_content=top_product&utm_campaign=pla_podarki_i_suveniry&utm_term=%7Bkeyword%7D&gclid=CjwKCAiAlJKuBhAdEiwAnZb7lWHpqu0U68yUsG1nSwOmKw_VOrMU3d9myMoXd5SSOCWEoCyxbAdiEhoCFAkQAvD_BwEhttps://bigl.ua/ua/p460622638-mini-komod-yaschikov?utm_source=gmc_shopping&utm_medium=cpa&utm_content=top_product&utm_campaign=pla_podarki_i_suveniry&utm_term=%7Bkeyword%7D&gclid=CjwKCAiAlJKuBhAdEiwAnZb7lWHpqu0U68yUsG1nSwOmKw_VOrMU3d9myMoXd5SSOCWEoCyxbAdiEhoCFAkQAvD_BwEМіні-комод на 30 ящиків тут.

6. Комодик на 33 скриньки.

7. Коробка-органайзер на 32 відділення.

8. Скринька для прикрас  ELEGANT.


Хочу додати, що мене дуже порадувала якість нашого комодика, проте після розпаковування досить довго відчувався запах пластика.

Кожна шухлядка позначається окремою літерою й відображає відповідний звук. Але, оскільки мені не вдалося знайти симетричний комодик рівно на 33 шухлядки, я розмістила на деяких шухлядах дві літери. Зручно, що в шухлядці є можливість розділити її перегородкою на дві секції. Я розміщувала саме дві літери на одній шухлядці, що позначали не такий великий вибір об'єктів (г/ґ, е/є, ь/ю). Літери, як правило, представляють початкові звуки об'єктів. Але в нашій мові є такі літери, як "и" чи "ь". Тому для них я обирала об'єкти, що міститимуть цей звук всередині назви чи вкінці.

Я використала літери, які вирізала із навчального зошита, що йде в подарунок до наших карток "Літери". До речі, ними ми також доповнили нашу роботу у вивченні звуку та літери, що його позначає.

 

В доповнення до роботи із комодиком мені дуже допомогли наші навчальні зошити. Якщо вас також вони зацікавили - посилання нижче.


 

Для вас створила ці літери безкоштовні до завантаження. Видрукуйте й наклейте на ваш комодик.



Де шукати звукові об'єкти?

Це було самим весели й водночас складним завданням для цього проєкту. Я обшукала всі наші іграшки, конструктори, ігри та набори. Згодились, як фігурки тварин, так і фігурки з лялькових будиночків, ферми та фігурки із навчальних наборів професій, динозаврів та циклів розвитку. Колекція кіндерів також чудово підійшла. Ми використали й побутові маленькі предмети. Деякі об'єкти я докуповувала в крафтових магазинах, що продають мініатюри для створення лялькових будиночків.

 



У цьому короткому відео показую, як швидко можна зробити цей проєкт. Найважче — це підготувати все необхідне для створення.

 


Далі, презентація. Я показала донці комодик й пояснила, як ми будемо з ним працювати. Дозволила розглянути його повністю. Ми опрацьовуємо тільки декілька літер й звуків за одне заняття. Не намагайтесь відкрити всі шухляди одразу й з самого початку наголосіть, що це не іграшка, а навчальний матеріал, який ми будемо використовувати для роботи, працюючи на килимі чи за столом.


Також, цей комодик ідеально "метчиться", як то кажуть, із рухомою абеткою. Я також планую довершити наші заняття надалі нею й навчати доньку письма та читання таким чином. Фігурки можна змінювати з часом й поповнювати словник дитини. На мою думку — це дуже класна річ для навчальних закладів, яку можна використати й адаптувати, як на заняттях з іноземних мов, так і для підготовки до школи чи логопедичних занять.

 


Діліться враженнями — мені вдалось надихнути вас створити подібну?