Всі батьки хочуть, щоб у їх дитини була найкрасивіша, найкомфортніша і найстильніша дитяча кімната. Тому, планування кімнати іноді починається задовго до народження дитини!

Помилка №1: невідповідність віку

Оформлення дитячої «на роки» — одна з головних помилок батьків, які хочуть вбити 10 зайців одним пострілом. Малюкові не потрібен інтер'єр з обставленими по всій стіні меблями, якими він зможе користуватись лише в шкільному віці. Не потрібно завчасно купувати парту. Варто завжди пам'ятати, що у дитини в різний період — різні потреби. Тому кімната повинна бути адаптивною і з можливістю змінити розташування меблів. Всі меблі повинні відповідати віку. Не можна однорічну дитину посадити за стіл для дитини трьох років. Це, як мінімум, буде небезпечним. Із зависокого стільчика є ризик впасти. Немає опори для ніг, псується постава і т.п.

Але є й проблема вчасної зміни меблів для дитини, що підростає. Ліжко також повинно "рости" з дитиною, як і стіл та стілець. Іграшки змінюватимуться на настільні ігри, знадобляться стелажі із закритими шухлядами чи дверцятами.

Організація дитячої кімнати Монтессорі
Помилка №2: вибір непрактичних матеріалів

Оскільки меблі потрібно все одно змінювати, виникає хибна думка, що можна для маленької дитини обрати тимчасово будь-що. Дуже болюче питання саме стола та стільчика. Неважливо скільки він буде коштувати! Можна знайти й дуже доступні меблі, й позичити у когось, або придбати вживані (що дуже добре для екології). Важливо наскільки практичними вони будуть. Легкі пластикові меблі — не найкращий вибір.

Ще одна проблема — непрактичні матеріали. Наприклад, м’який стілець, який не можна зняти й попрати. Вибирайте матеріали, що будуть легкими в догляді.

Аксесуари в інтер'єрі, як корзини чи таці, краще обирати якісними, оскільки вони повинні служити довгий проміжок часу, для багатьох цілей.
Монтессорі кімната
 

Помилка №3: занадто яскраві кольори й кричущий дизайн

Дитинство асоціюється з яскравістю, насиченістю, різноманітними казковими сюжетами. Та ця асоціація у нас, певне, ще залишилась в пам'яті, як відгомін старих радянських садочків, чи дитячих закладів освіти. Оскільки на ремонт часто коштів не було, їх і оздоблювати яскравими малюнками. Коли десь з'являлась подряпина на стіні чи меблях — питання швидко вирішувала наліпка. Якщо ж поглянути на європейський стиль декору кімнати, то він дуже простий, мінімалістичний. Такий стиль добре впливає на можливість дитиною концентрувати свою увагу, займатись і гратись в такій кімнаті. Без зайвого шуму, дитинка набагато спокійніша в такому інтер'єрі.



Монтессорі кімната

Монтессорі меблі з дерева

Помилка № 4: небезпечні матеріали або меблі

З особливою увагою варто підійти до вибору матеріалів для оздоблення кімнати:

  • Безпечні фарби для стін, клей для шпалер та покриття для підлоги.
  • Вінілові шпалери є дуже токсичними, як і лінолеум, чи меблі з дешевого ДСП.
  • Натяжні стелі теж не є безпечними в дитячій кімнаті.
  • Часто забувають про килими. Обирайте бавовняні чи максимально натуральні, без різких запахів.
  • Розетки повинні бути закриті, уникайте використання перехідників.
  • Громіздкі та важкі меблі, як шафа чи комод, варто кріпити до стіни.
  • На вікнах повинні бути фіксатори.
  • Пластикові стелажі ламаються і стають небезпечними. Також, дитина може спробувати на них вилізти.