Якщо Ви не знаєте з чого почати — то це найцікавіший спосіб облаштування простору. Повісьте картину, чи навіть декілька, на рівні очей дитини. Зробивши це у місці доступному дитині і в полі її зору, Ви заохочуєте її бути допитливою, ставити запитання, надихаєте на створення власного мистецтва. Нічого надто яскравого, відволікаючого чи незрозумілого. Просто і красиво.

Для чого?

 

В Монтессорі середовищі картини на стіні виконують функцію розвивального матеріалу, а не тільи прикраси:

 

- витвори мистецтва допомагають розвитку мовлення, оскільки є причиною обговорити зображуване;  у дитини можуть виникати питаня про картину, що спонуктимуть до діалогу;

- дтина буде фокусувати зір та уввагу на зображенні, дофантазовувати свої сюжети. Це спонукатиме до створення власного виробу. Така концетрація буде і хорошою вправою для мозку;

- через зображення виховується естетичний смак, бачення прекрасного. Дитина проявляє інтерес до вивчення культури, подій зображених на картині.

Що обрати? 

 

У дитячих просторах найпривабливішими є зображення природніх об'єктів. Частина підходу Монтессорі, щоб занурити дитину в образи, що базуються на реальності, але найголовніше для — це те, що образи надихають, піднімають настрій, захоплюють. Мета їх — показати дітям можливості світу, заохотити досліджувати планету, її землі, небо та океани.

Обирайте реалістичні зображення дітей, людей, тварин, рослин, явищ природи, сюжети побутового життя, все те, що можна зустріти в реальному житті.

 

З перших місяців життя підійдуть чорно-білі візерунки. Вани допоможуть малюку вправлятись у фокусування погляду. Після двох з половиною - трьох місяців - замінюйте їх великим яскравим зображенням реального предмету на білому фоні.

Як?

1. Визначіть рівень очей дитини, поставивши її перед стіною.

2. Оберіть правильне місце. Сядьте в кімнаті, роздивіться її, і подумайте, в якому місці їх буде видно. Часто, картини підвішують навпроти ліжка дитини чи над ним, в місці гри, там де найбільше часу проводить дитина. Ви можете обрати навіть такі, здавалося б, зовсім незвичні місця, як ванна, кухня чи коридор, де дитина переодягається.

3. Знайдіть картинку. Ви можете придбати готову, знайти на сайті (в каруселі), вирізати із книги чи використати фото. Це може бути картина написана художником чи гербарій виготовлений власноруч.

4. Залучіть малюка. Повісьте картину разом.

5. Як роте дитина, так росте і зображення (в своєму змісті). Змінюйте картинки по мірі росту малюка, чи коли він уже не звертатиме на них уваги. Комусь достатньо одного разу в півроку, а комусь — і кожен місяць.

Де?

 

Розміщуйте картини на рівні очей дитини у всіх місцях, де найбільше часу провобить малюк:

  • в кухні над столиком дитини;
  • в коридорі, де дитина одягається;
  • у ванній кімнаті;
  • над ліжечком;
  • біля ігрової зони.

 

Картини та зображення важливо змінювати. Коли Ви помітили, що дитина втратила інтерес, можна замінювати на іншу. Дитина росте, збагачується її досвід, відповідно змінюється і розвивальний матеріл навколо. Зображення повинні прогресувати у сенсах та сюжетах, щоб зберігати розвивальну функцію. Можна змінювати зображення по сезону, чи до свят, знайомлячи дитину із культурою, традиціями чи збагачуючи її словник.

 

Ви можете знайти картини у фото-стоках і роздрукувати, можна придбати витвори мистецтва від художника, мжна намалювати самим, чи створити щось. Ось підбірка деяких митців, твори яких можна роздрукувати для дитячої кімнати.

 

Відомі світові художники:

 

Морган Вейстлінг

Дональд Золан

Артур Джон Елслі

Відомі українські художники:

 

Костянтин Трутовський

Микола Пимоненко

Іван Марчук

Тетяна Яблонська

Куїнджі Архип

Костанді Киріак

Сергій Васильківський

Йосип Бокшай

Картини якого художника Ви б повісили у вашій дитячій? (поділіться в коментарях!)