Творчість є невіддільною частиною життя дитини. Чим старшою вона ставатиме — тим більший арсенал матеріалів у вас буде з'являтись. Тому те, як грамотно Ви організуєте зберігання в цій зоні, вплине на бажання дитини творити, та її стан при цьому.

Зазвичай, у просторі за Монтессорі заведено зберігати все, з чим взаємодіє дитина, на відкритих полицях. Заняття готується на таці, на якій вже є все необхідне для дитини, щоб виконати творче завдання. Але, в багатьох, не так багато місця в дитячій кімнаті, щоб виділити цілий куточок для ще одного стелажу творчих матеріалів. Тому, часто батьки зберігають все, що у них є, в зручних контейнерах. А малює дитина на мольберті чи за столом, прибираючи все за собою після роботи.


Монтессорі творчість

Обираючи, який спосіб організації втілити в себе вдома, орієнтуйтесь на можливості простору. Хай кімната залишається просторо і світлою.

Ось приклади, як можна організувати вашу зону творчості:

 

Кімната Монтессорі

 

Зберігання по контейнерах

Контейнери повинні бути прозорими, щоб дитині було чітко видно, що в них знаходиться.

Контейнери краще обирати низькі та невеликі , й зберігати їх один на одному, щоб економити місце, коли його немає.

 Зберігання на етажерці

Етажерка-стелаж чудовий вихід, коли у вас немає спеціальної шафи, чи стелажа для творчих матеріалів. Вона займає не багато місця, на ній можна розмістити все у вільному доступі дитини. Але, пам'ятайте, що дуже легко таку заповнити так, що дитина сама уже не зможе легко з неї діставати матеріали. Тому, не заповнюйте її щільно.

Зберігання на таці

Це дуже зручне зберігання, найбільш дружнє системі Монтессорі. Все тому, що увага дитини не розпилюється на все, що є в її розпорядженні, а може збути зосереджена конкретно на одному виді творчості. На таці дорослий завчасно готує все необхідне дитині, щоб виконати одне конкретне завдання. Прикладів таких завдань є безліч. Цей спосіб буде особливо зручним маленьким діткам, що тільки знайомляться із видами творчості.

Монтессорі кімната організація творчої зони

Ось, як виглядало робоче місце доньки рік тому. Ми зберігали ті матеріали, якими вона найчастіше користується, у її вільному доступі. Цей спосіб має свої плюси, адже все завжди перед дитиною і спонукає її творити. Але є один великий мінус —дитина розосереджує увагу, оскільки пропозиція велика. Зараз ми трохи змінили місце розташування її простору. Тому, контейнери зняли, а зберігаємо все у шафі поряд. Також, хочу додати донці мольберт, для цього у нас є місце.

 

Дитяча Монтессорі кімната

 

А ось організовані куточки творчості матусь із різних куточків світу вам для натхнення!

 

 

Як легко та швидко організувати всі кімнати в домі під потреби дитини — шукайте в моєму гайді.

 

 

Невід'ємних помічником творчих занять дитини є фартух та дерев'яна таця від bavka