Часто можна побачити стильні та модні дитячі кухні від Ikea разом із мі-мі-мішним іграшковим посудом. Це виглядає ну дуже мило, але чи практично? І чи варто воно того?
Монтессорі педагоги радять батькам одразу давати дитині можливість працювати зі справжніми реальними предметами побуту, щойно дитина проявила цікавість. Це логічно, оскільки за методикою Монтессорі, ми даємо дитині реальний живий досвід. Не секрет, що діткам ці предмети будуть набагато цікавішими. Так ми презентуємо роботу на кухні, як вагомий вклад малюка у життя сім'ї, даємо відчути себе важливим і розкриваємо потенціал дитини. Заняття на кухні, стають по-справжньому розвивальними й цікавими. Це не тільки розвиток корисних побутових навичок, а й знайомство з тим, як влаштований наш світ.
Звісно, сюжетно-рольова гра важлива, але коли вдома мало місця, то обираючи між іграшковою кухнею і куточком де дитина зможе не просто гратись, а займатись важливими заняттями — логічно обрати друге. Варто сказати, що ці самі дитячі кухні можна легко переобладнати на такі, що будуть відповідати всім потребам дитини на кухні й, так би мовити, "вбити двох зайців".
Перегляньте відео огляд організації такої кухні нижче
Майстер-клас, як переоблаштувати таку кухню, під потреби дитини, дивіться нижче
Щодо іграшкового посуду та муляжної їжі. Нічого погано в них немає, та й розраховувати на довгий інтерес не варто. Зазвичай дітки її рідко обирають, або обирають на короткий період. Я згадую з власного дитинства, як посудом для мене ставали контейнери з під спреда, чи банки від майонезу. А їжу ми робили з камінців, чи знаходили справжні ягоди на грядці. Це і є сюжетно-рольова природна гра, в якій розвивається творче та креативне мислення. Коли ми даємо дитині готовий завершений предмет, то він не має місця для того, щоб довершити образ, вигадати з нього щось, уявити. Це не погано, але це і не приносить такої користі на яку ми розраховуємо. Часто — це лише стильні модні іграшки, що можуть потім стати гарним декором, ось і все.
Що може знадобитися дитині на кухні:
- Сервірувальна серветка (детальніше за посиланням);
- Вежа помічника;
(Майстер-клас, як виготовити таку із меблі від IKEA)
- Стільчик для годування;
- Комплект стіл та стілець;
- Відкриті полиці або шухляда з доступом зі своїми аксесуарами;
- Питна зона;
- Джерело води;
- Аксесуари для дитини.
Детальніше про те, як обрати ці інструменти, де їх шукати (із прямими посиланнями), є у моєму гайді "Організація простору дитини".
Сьогодні ж наберемось натхнення від досвіду інших сімей, як вони втілили цю зону в себе вдома.
Куточок прийому їжі
Питна зона
Зберігання в шухляді
Зберігання на стелажі чи в тумбі
Наше зберігання на кухні
Сподіваюсь, ви наповнились натхненням. Поділіться, як організували кухню ви?