Ми всі розуміємо, що пазли - це чудовий матеріал для розвитку логіки, сприйняття цілого та його частин, моделювання зображення тощо.

 

Та й, в цілому, складання пазлів виглядає набагато кориснішим, ніж перегляд мультфільму. З ними діти можуть бути зайняті на довгий час, та будуть концентрувати свою увагу на цій роботі.

 

Коли починати?

 

Немає конкретного віку для всіх, коли краще починати. Все залежить від інтересу дитини. Хтось у 18 місяців уже зможе складати цілі картини, а хтось й у два не зацікавиться пазлами-половинками. Але нам варто обрати дитині правильні пазли, щоб пропонувати та перевіряти інтерес у цій діяльності.

 

Які пазли обрати?

 

Починати потрібно з простого до складного, поступово ускладнюючи завдання та урізноманітнюючи види пазлів. З самого початку ми пропонуємо пазли-половинки.

 

пазли половинки

 

Важливим моментом є якість зображення.

Пазли мають бути цупкими та твердими, для малюків. Найкраще, щоб пазли зображували реальні об'єкти. Так ви зможете доповнити словник дитини.

 

 

Запропонуйте дитині також пазли рамки-вкладиші, що тренуватимуть щипкове захоплення та розвиватимуть логіку. Вони дають перше розуміння того, що деталь повинна відповідати чіткому місцю. Пазли мають в собі контроль помилки. Дитина одразу бачить чи вона робить завдання вірно, й може моментально виправити помилку.

Монтессорі пазли

Важливим моментом, коли ми пропонуємо дитині пазли, є починати із невеликої кількості. Не висипайте вперше перед дитиною все із пакування. А дайте спробувати одну, потім дві, три картинки-половинки.

 

Вперше ми повільно та мовчки, показуємо, як єднати між содою деталі. Експериментуйте із різними видами пазлів, матеріалів з яких вони виготовлені. Не обов'язково завжди купувати нові. Діліться з іншими батьками між собою, вживані також бувають в хорошому стані, якщо це якісні пазли. Але це без перебільшення потрібні іграшки для дитини!

В Монтессорі класах пазли широко використовуються. Найбільш популярні та знайомі всім — рамки-вкладиші. Є такі спрощені для домашнього середовища. Є також ботанічні, географічні пазли, що слугують саме навчальним матеріалом у класі.

 

 

Завантажуйте перші пазли-половинки, які ми підготували для вас.

Залишіть нам коментар під цим дописом в знак вдячності.

Завантажити пазли половинки із реалістичним зображенням pdf

  ЗАВАНТАЖИТИ   

 

Скачати пазли половинки

 

  ЗАВАНТАЖИТИ