Незалежно від того, чи це перший молочний зуб, чи ваш малюк стикається з дискомфортом від нових молярних зубів, прорізування є перехідним періодом, який може бути важким для всієї сім'ї. Читайте далі в нашому дописі поради, що допоможуть малюкам під час прорізування зубів.

Насправді якщо відкинути момент дискомфорту та відсутності сну, прорізування зубів — це новий захопливий етап для вашого малюка! Дитина вже готова перетравлювати нові складніші продукти, тепер вона готова дізнаватися про догляд за зубами та нові гігієнічні процедури, вона дорослішає. У більшості дітей перший зуб з'являється приблизно в 6 місяців (це може статися від 4 до 8 місяців або навіть пізніше). Наприклад, у моєї доньки перший зуб прорізався лише після року й це також є варіантом норми. Деякі малюки не зазнають незручностей від нових зубів, тоді як інші виявляють ознаки дискомфорту. Це такі прояви як: виділення надмірної кількості слини, жування своїх пальців, тягання за вуха, нічне прокидання та роздратованість. Ось як зблизитися з малюком, допомагаючи йому пройти цей період:

1. Оберіть прорізувачі. Прорізувачі на ринку є з абсолютно різних матеріалів. Можливо, варто спробувати декілька варіантів, щоб зрозуміти який матеріал краще заспокоюватиме дитину.

Які є опції:

Прорізувачі силіконові наповнені водою, напевно найбільш класичний варіант. Їх можна охолоджувати у холодильнику та кип'ятити. Проте не всі дітки їх люблять. Але спробувати один такий варто. Головне — обирати ті, що мають сертифікований харчовий силікон.

Силіконові прорізувачі масажери із рифленою поверхнею. Гарний вибір, якщо вони із якісного силікону! Легкі в догляді.

Слінгобуси — іграшка й прорізувач одночасно. Найбільше, що мені подобається — це контакт із мамою, який дають ці намистини.

Дерев'яні прорізувачі — легкий натуральний й безпечний матеріал, що дасть досвід нової текстури та аромату. Великий їх плюс — екологічність. Мінус — "примхливі" в догляді. Догляд потребуватиме шліфування та покриття олією. Не можна кип'ятити чи мити, але натуральна олія буде мати антибактеріальну дію та захист від вологи.

Текстильні комфортери й прорізувачі легко прати, вони повністю безпечні для дитини. Важливо обирати ті, що з якісних тканин, що не виділятимуть фарбу при контакті зі слиною.



 

2. Гігієна. У багатьох малюків виділяється більше слини в цей період, ніж зазвичай і це може призвести до почервоніння щік, висипки чи подразнення. Тримайте пелюшки поблизу, щоб швидко і ніжно витирати слину. Використовуйте слинявчики. Ніжний дитячий лосьйон або крем на основі календули також може допомогти зняти тріщини на шкірі або висип. Попередньо обов'язково КОНСУЛЬТУЙТЕСЬ ІЗ ЛІКАРЕМ при виборі гігієнічних засобів. Корисно мати багато чистого бавовняного одягу готового до використання (може знадобитися кілька змін одягу на день, коли слиновиділення особливо активне).


Важливо не забувати про гігієну ротової порожнини. Колись наш стоматолог радила нам використовувати такі серветки для догляду й гігієною ротика дитини, а також перші щітки-прорізувачі можуть бути корисними в цей період. Проконсультуйтесь із вашим педіатром та дитячим лікарем стоматологом про використання таких й виключіть попередньо алергії у дитини.


3. Не використовуйте солодощі, як відволікання від болю. Не варто давати малюкам посмоктати цукерку, щоб відвернути увагу від болю, бо це може вплинути на їх апетит, який і без того порушений від больових й дискомфортних відчуттів. Натомість дитина може потребувати більше контакту із батьками, гри, колихання, співання колискових, масаж, прогулянки. Може зрости потреба у прикладанні до грудей в цілях заспокоєння, що може подекуди дратувати нас, але сприймайте це, як дуже дієвий спосіб допомогти малюку зараз, бо крім вас про нього ніхто так не попіклується. Саме тому не варто планувати відлучення від ГВ в період прорізування зубчиків.

Точно не радимо використовувати ніблери й дурники в якості прорізувачів. Їх силікон надто тонкий й може порватись, а шматочки створюють ризик. Ніблер в поєднанні із смаколиком всередині також формує не найкращі харчові звички у малюка.

4. Використання медичних безрецептурних препаратів. На мою думку, ми повинні завжди консультуватись із лікарем перед тим, як чимось намазати чи покапати дитині, навіть якщо рецепту не потрібно. Дуже часто на формах у блогах бачу рекомендації гомеопатичних препаратів для цього періоду. Хочу вас закликати обов'язково обирати такі засоби з лікарем, якщо ви все ж вирішите їх використовувати. Дуже цікаво почути вашу позицію стосовно цих препаратів?

На bavka ви можете також знайти такі матеріали для допомоги в цей тендітний період життя:

Топпончіно

Допоможе для зручного носіння дитини, що потребуватиме більше часу на ручках. Зараз малюк може навіть засинати на вас, тому з Топпончіно його буде легше перекласти у власне ліжечко й підтягнути до себе серед ночі.

Комфортер
Заспокоїть дитину в процесі переминання тканини й буде слугувати безпечним прорізувачем.

Хапалочка
Малюки обожнюють масажувати ясна, що турбують зручними намистинами.

Диски Монтессорі
Безпечний та зручний предмет, який малюк легко може покласти до рота.

Обв'язані кільця та Комфортер, що шарудить
Туга в'язка стане улюбленим масажером для ясен, а комфортер приваблюватиме своїм звуком, слугуватиме іграшкою-антистресом.

Листочок, що шарудить

Чудовий варіант поєднання двох екологічних матеріалів: текстильного комфортера і дерев'яного кільця в якості прорізувача.