Якщо описувати Монтессорі простір для діток від народження до року декількома словами, то це буде спокійне, затишне місце, яке спонукає дітей навчатися через гру.
В такому середовищі діти можуть досліджувати свої можливості у власному темпі. Ці принципи будуть корисні й тим, хто твердо вирішив виховувати дитину за Монтессорі методом, й тим, хто інтуєтивно відчуває потребу в цьому, але не готовий втілювати все за цим методом. Обираєте те, що підходить для вашої сім'ї. Ось як створити кімнату Монтессорі, яка буде рости разом із вашою дитиною.
1. Мікроклімат простору.
Монтессорі середовище приносить користь вже з самого народження. Немовлята безпечно здобувають новий досвід і відчувають свободу досліджувати, проводячи час на животику. Монтессорі-кімната, передбачена для немовлят, називається "nido", що в італійській мові означає "гніздо". Усе тепло, любов і зв'язок, які відчувалося в утробі, тепер переносяться в простір вдома. Чи це буде куточок у кімнаті батьків, чи власна кімната — буде чудово, якщо вам вдасться використати приємні світлі чи пастельні відтінки для кольору стін, меблів та декору. Світла ніколи не буває забагато, тому наявність вікна є важливою. Нам також потрібний доступ до свіжого повітря для провітрювання кімнати. В перші місяці життя вам не потрібно багато: куточок для годування та сну. Але враховуйте, що в міру росту дитини будуть змінюватись і її потреби й стане необхідність в ігровій зоні та зону руху. Буде чудово, якщо вдасться заздалегідь спланувати місце й для цього й всі ваші меблі будуть адаптивні й функціональні.
2. Меблі: доступні й прості.
При виборі перших меблів, варто надавати перевагу простоті й безпеці!
Нам не потрібно багато, але все повинно бути продуманим. Для куточка сну Монтессорі-батьки часто задовольняються звичайним матрацом на підлозі. Хтось все ж відчуває потребу в обрамленні такого ліжка, але воно точно буде корисним й безпечним для дитини з перших місяців життя й до дошкільного віку.
Важливим елементом простору завжди є стелаж для іграшок. Діти найбільше мотивовані вчитися, коли вони знаходять щось, що має для них значення й цікаве саме в цей період. Коли у них є вільний доступ до їх — це дає їм можливість без перешкод обирати, що саме вони хочуть, поки вони ще не можуть сказати щось словами. Порядок в цій зоні — фундаментальний! Саме він може стимулювати до самостійної й довгої гри. Про вибір стелажів рекомендуємо вам почитати детально цей допис.
Зона годування для мами. Часто ми про це не задумуємось, але перші місяці дитина буде на ручках мами більше, ніж десь окремо. Тому, таке затишне місце для комфорту мами є дуже важливим для бондингу й налагодження контакту. Незалежно від того, чи ви годуєте груддю чи за допомогою пляшечки, оберіть затишний крісло для годування вашого маляти. Будьмо відверті, ви проведете тут багато часу.
3. Інструменти розвитку.
Для новонароджених в зоні сну додатково використовують Топпончіно з перших місяців, щоб додати більшого комфорту. З топпончіно буде набагато простіше перекласти дитину з рук до ліжка, під ігровий тренажер, на пеленальний столик чи до дзеркала.
Ще одним елементом ігрової зони та зони руху є дзеркало на стіні, найкраще із перекладиною. Це той інструмент, що допомагатиме малюку вивчати своє тіло, його можливості та стимулюватиме фізичний розвиток.
За наявності простору та можливості, батьки часто обирають в ігрові зони тренажери, що при зміні підвісок чи мобілів, будуть розвивати й займати малюка щодня.
4. Декор та натхнення.
Килимки необхідні предмети для затишку й тепла. М'які килими в приглушених кольорах створюють потрібну атмосферу, щоб малюки відчували себе спокійними та затишними. Проте обирайте не ті що з довгим ворсом, в який будуть заплутуватись пальчики при спробі поповзти. Хоч килим й виконує декоративну функцію також, проте найголовніше його завдання в дитячій — не заважати розвитку.
Батьки часто обирають для ігрової зони й килими-матраци, що є теплими та легкими в догляді.
Картини на стіні — це не тільки декоративна річ, а й розвивальна й та, що принесе масу задоволення дитині. Детальніше про них тут.
5. Безпека.
Головне — безпека понад усе! Тому в першу чергу попіклуватися варто про неї. А ми попіклуватися, щоб ви нічого не забули й створили для вас корисний допис тут. Це дуже важливо для того, щоб і батьки й дитина не мали зайвих тривог й ви могли сприяти самостійності дитини з раннього віку.
Мені дуже подобаються ці схеми розміщення меблів та декору в такому дитячу просторі. Можливо, й вам вони стануть в нагоді.
Також, нижче добірка чудових рішень для цього віку до року.
Батьківство — це балансування. Як тільки ви починаєте розуміти ритм своєї дитини, вона нагадає вам, що природа її непередбачувана. У перші роки життя відбувається багато змін, тому пам'ятайте, що ви завжди можете змінювати речі по ходу. Якщо ви обрали все правильно — зробити це вийде дуже легко, швидко й без витрат. Довіряйте своїм інстинктам і пам'ятайте, що ви найкраще знаєте свою дитину.
Ми хочемо підтримати всіх тих батьків, що зацікавлені в організації простору для своїх дітей й стимулювати ще більше сімей зробите це маленьке чудо у власному домі, що змінить поведінку їх дітей назавжди! Тому, будемо щиро вдячні, якщо Ви поділитесь цим дописом з близькими. Напишіть в коментарях "Хочу" та зручний для вас спосіб звʼязку (номер телефону чи електронну пошту) й ми подаруємо вам промокод на знижку -25% на наш посібник по організації простору. Такої ціни у нас ще ніколи не було й не буде, але відчуваємо необхідність в тому, щоб почати цей рік із приємних змін, навіть за не завжди приємних новин.