На мою думку, початок листопада — це ідеальний час читати діткам святкову літературу й поповнювати словничок новими словами.

Монтессорі-педагогіка базується, в першу чергу, на формуванні реального уявлення про наш світ. Тому, доволі складно підібрати дитячу літературу, що буде давати дітям нові знання про культуру та традиції, наповнювати дім атмосферою свята й базуватись на реальному сюжеті.

 

Добірка новорічних книг для дітей

Так, образ Санти чи Діда Мороза неможливо уникнути під час святкувань, але й не потрібно! Це все культурні традиції та звичаї народу, які дитині важливо знати та розуміти. Але є різниця між тим, коли ми кажемо дитині правду й вигадку! Якщо ми розповідаємо, що Санта спускається по димарю в новорічну ніч, і за цю ніч він облітає всі будинки на цій планеті — ми формуємо неправильне уявлення про реальний світ. З іншого боку — коли ми кажемо, що Санта чи Дід Мороз — це символ святкування, ми даємо реальний правдивий життєвий досвід дитині.

 


Коли мене запевняють, що таким чином ми крадемо свято у дитини — у мене одна відповідь "Не лукавте!". Рано чи пізно ця велика таємниця розкриється. Вмить розвіються всі дива. Ми можемо думати, що це "віра в дива", але насправді — це великий обман. Атмосферу свята, приємні теплі спогади дарують не вигадані історії, а спільно проведені вечори в сімейному колі, цікаві історії, щирість та щедрість свят, подарунки які зрозуміло від кого, від люблячих тобі людей.

Ви повинні знати деякі факти, а потім приймати рішення. І якщо, все такий, ви вирішите, що у вашій сім'ї існуватиме історія про Санту — то це ваш свідомий і правильний вибір.

Факт:

Від народження до 6 років дитина не здатна відрізнити реальне від вигадки. Тому, якщо Ви кажете, що олені літають — дитина свято в це вірить. А коли дізнається правду, то може зруйнуватись весь її світ. Я й досі пам'ятаю цю катастрофу мого дитинства, коли однолітки розповіли "жахливу реальність".

Тому, перше завдання — дати діткам справжнє, не вигадане уявлення про світ, щоб з часом вони могли відрізнити це від фантастики. Це не зробить їх менш креативними чи творчими. Що доводять нам успіхи відомих випускників Монтессорі шкіл.

Хочу підкреслити, що це не стосується віри у святих, як Св. Миколай! Все, що стосується святих постатей — це особиста справа сім'ї та її релігії. Дитина має знати про безліч релігій, чим вони відрізняються, які звичаї є у різних культурах та націях. Це формує у неї толерантне та емпатичне відношення до всіх людей на планеті.

Наша сім'я — християни. Й так, як ми шануємо релігійні свята, ми по особливому шануємо й постать св. Миколая. Але ми не кажемо доні, що він поставив їй солодощі у чобіток, бо це не так! Ми розповідаємо про всі його добрі справи, про те, як він став святим, й що на його честь є таке велике свято, під час якого близькі та рідні обмінюються подарунками.

Що ж, перейдемо до святкової літератури, яку я можу вам рекомендувати, якщо ви обрали для себе метод виховання за Монтессорі або ж просто хочете бути чесними із вашими дітками.

 

Порада — зберігайте ваші книги організовано, правильно та доступно для дитини, щоб стимулювати її інтерес до читання.

 

Фронтальна книжкова полиця Монтессорі з дерева

 

Картинки для дитинки Різдво День Святого Миколая

Рукавичка для носа

Лист до Миколая

Подарунок від Святого Миколая, Білі Мухи, Тихі віршики на зиму

Новорічні канікули, Віммельбух Різдво

Різдво, книга в якій сховалась душа, Книга, яку треба прочитати до дня святого Миколая

Перше Різдво, Різдво Христове книжка-вертеп

Знаю, що багато з вас також цікавляться англомовними книгами, тому пропоную й таку добірку

 

Наші улюблені англомовні книги про свята